Ce scriu ziarele - S-a deschis Ana Tower
September 26, 08
Tribuna anunţă că “Atlassib dă drumul la distracţie. Cu un concert de muzică populară şi unul de pop–rock, Atlassib îşi sărbătoreşte cei 15 ani de existenţă, în mijlocul sibienilor. Startul se dă astăzi pe ritmuri folclorice, în compania soliştilor Nicolae Furdui Iancu, Veta Biriş, Lupu şi Cornelia Rednic, Aurel Tămaş, iar mâine nume grele ale muzicii internaţionale ne aşteaptă în Piaţa Mare. Dr. Alban, Ruslana, Jennifer Rush, Gibson Brothers, Kaoma, Vama, Voltaj, Pepe şi Holograf ne vor cânta timp de opt ore.”
Sibiu Standard vorbeşte despre faptul că “Golden Tulip a deschis Ana Tower. Un ministru, sefi ai administratiei locale, sefi de filiale locale ale partidelor au participat la inaugurarea hotelului de patru stele Golden Tulip Ana Tower, investitia omului de afaceri Dumitru Ghise. Zeci de masini scumpe si-au inghesuit ieri proprietarii in jurul hotelului de patru stele Golden Tulip, construit in turnul cunoscut pana ieri drept cladirea portocalie din centrul orasului. Omul de afaceri Dumitru Ghise, patronul benzinariilor Ana Oil, a fost felicitat ieri de un numar mare de lideri politici si oameni de afaceri, pentru investitia de peste 7,5 milioane de euro.”
Monitorul de Sibiu aminteşte de reluarea campionatului feminin de volei. “Dupa un sezon 2006-2007, in care au defilat in liga secunda, obtinand doar victorii, echipa de volei feminin a CSM Sibiu porneste, maine, de la ora 11, in Sala Transilvania, in aventura ligii I. In acest prim joc, sibiencele vor primi vizita echipei Unic Piatra Neamt.”
Foto: Sibianul
Articole cu tema asemanatoare
Comentarii
Ce parere ai despre acest articol?






